Szukaj
  • SARA

BALANS POMIĘDZY MAKIJAŻEM A DEMAKIJAŻEM.

Aktualizacja: lut 22
Jestem pewna, że każda z Was byłaby w stanie poświęcić 3 minuty dłużej na makijaż, gdyby nauczyła się jakiś nowych 3 minutowych "magicznych makijażowych sztuczek" pozwalających poczuć się jeszcze PIĘKNIEJ albo sprawiających, że Twój codzienny MAKIJAŻ będzie jeszcze bardziej TRWAŁY, prawda? :)


Nie jestem jednak do końca pewna i mam na to dowody - w postaci oczywiście Was moich klientek, czy byłybyście gotowe te 180 sekund dłużej poświęcić również na DEMAKIJAŻ. W świecie mody na naturalną pielęgnacje, bez „SLS” z wieloma gotowymi rytuałami jeszcze bardziej modnej pielęgnacji koreańskiej większość z Was nie ma pojęcia jak robić demakijaż. Czy używać wacików, o których toksyczności jest coraz, coraz głośniej, czy może przerzucić się na jałową gazę, użyć mleczka, żelu a może lepiej wody termalnej, atrakcyjne są również niemniej modne szczoteczki do demakijażu, magiczne rękawce i wiele, wiele innych. Nawet ja jako kosmetolog się w tym gubię, choć mam oczywiście swoje zdanie na temat wszystkich wcześniej wymienionych kosmetyków i produktów, oparte głównie o własne doświadczenie i metodę wielu prób i błędów.


Z ręką na sercu mogę Wam doradzić dzisiaj 3 rzeczy:


1. Staraj się wykonywać DEMAKIJAŻ zanim dopadnie Cię już wieczorne przemęczenie. Możesz zrobić go tuż po przyjściu z pracy, jeśli nie będziesz go w tym dniu już potrzebować, chwilę przed kolacją, pijąc wieczorną herbatkę albo w innym najlepszym dla Ciebie momencie. Mając więcej energii zrobisz to dużo lepiej :)


2. Kup mały BIAŁY RĘCZNIK. To najlepszy sprawdzian, aby dowieść, że technika, którą stosujesz dobrze radzi sobie z oczyszczeniem Twojej skóry. Jeśli po wytarciu buzi ręcznik jest nadal śnieżno biały - oklaski dla Ciebie, jeśli nie wiedzieć czemu odbiły się na nim Twoje rzęsy - pomyśl co możesz zmienić :)


3. Znajdź przyjemność w DEMAKIJAŻU. Tak wiem, myślicie teraz, że spadłam z księżyca, uderzyłam się w głowę, dlatego namawiam Was, aby w świecie braku czasu, ogromnej ilości obowiązków domowych, dzieci na głowie itp. szukać przyjemności z czymś co chcecie zrobić jak najszybciej i przeskoczyć do kolejnego punktu Waszej "check listy” dnia... Mimo wszystko zaryzykuję, dotyk jest czymś magicznym, na pewno lubicie leżeć bezczynnie na łóżku masażysty..., przytulać się do bliskich Wam osób..., zwierząt... i potraficie czerpać z tego radość. Prawda? :) Spróbujcie zatem potraktować DEMAKIJAŻ jako chwilę tylko dla siebie, zamknijcie się w łazience, nie wpuszczajcie nikogo choćby wyli pod drzwiami, zapalcie jakąś piękną świeczkę albo kupcie produkt do demakijażu, którego zapach sprawia, że czujecie się o niebo lepiej i odnajdźcie w dotykaniu samych siebie kawałek przyjemności. Jeśli to Cię nie przekonuję wróć do punktu 2 i zacznij się codziennie wynagradzać za każdy BIAŁY RĘCZNIK, ten argument zawsze najlepiej trafia do każdej z Was, która jest typem zadaniowa :)


Będzie mi szalenie miło jak podzielicie się ze mną swoimi wnioskami, doświadczeniami, napiszecie, że to co piszę ma sens albo go w ogóle nie ma i czekacie na „konkrety” :)


Sara


97 wyświetlenia
 

T/536 999 036

©2019 by MAKE UP no MAKE UP. Proudly created with Wix.com